Karabükspor U19 Futbol Takımı Üniversitemizde Testten Geçti
Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Kardemir Karabükspor U19 Futbol Takımı’nın futbolcuları Üniversitemizde testten geçirildi.

Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumu’nda, Kardemir Karabükspor U19 Futbol Takımı’nın 21 sporcusu profesyonel futbol takımlarına da uygulanan dikey sıçrama, reaksiyon sprint (hızlanma), anaerobik kapasite gibi çeşitli testlere tabi tutuldu.

Hasan Doğan Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Günay Özbay yaptığı açıklamada, yeni kurdukları Fizyoloji Laboratuvarı ile sporculara yönelik böyle bilimsel ve sportif bir çalışmayı yapan ilk üniversite olduklarını ifade etti.

Kardemir Karabükspor Alt Yapı Teknik Sorumlusu Levent Açıkgöz ise açıklamasında “Futbol Federasyonu’nun bize verdiği bir talimat doğrultusunda Üniversitemiz ile birlikte ortak çalışma yürüteceğiz. Bütün kulüpler bu çalışmayı sürdürecek. Bu gün de ilk olarak U19 takımımızın testleri olacak. Bundan sonra diğer yaş gruplarının da testlerini burada gerçekleştireceğiz.” dedi.

Kardemir Karabükspor Alt Yapı Teknik Sorumlusu Levent Açıkgöz, KBÜ’nün spor tesislerinden faydalanmanın önemine vurgu yaparak sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün bir başlangıç oldu. Süreç içinde daha iyi ve verimli çalışmalarımız olacak. Çocuklarımıza katkı sağlamaya devam edeceğiz. Gençlerimizin motive olacağı böyle tesislerde çalışmaları onlara da avantaj sağlayacaktır. İnşallah Üniversite – spor beraberliği uzun yıllar devam eder. Futbolun içinde sadece performansla değil ilim ve bilimin de ilerlediği bir ortam oluşturarak çalışmak çok faydalı olacak. Üniversitenin bize verdiği bu destekle çocuklara daha çok katkı sağlayacağız.”

“Karabük Üniversitesi Karabük’ün üniversitesidir” diyen Hasan Doğan Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Günay Özbay da şunları kaydetti: “Üniversitemiz, Karabük halkına maksimum düzeyde katkı sağlayacaktır. Üniversitemiz öğrencileri ve Karabük halkının çocukları içerisinde profesyonel futbolcu yetiştirme anlamında katkımız olursa çok mutlu olacağız. Karabük Üniversitesi ve Kardemir Karabükspor bu kentin vizyonu, dışa açılan penceresidir. Bu gelişimi beraber yürüttüğümüzde çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum.”